Strona główna » Strefa rodzica » Jaki fotelik samochodowy wybrać dla 3,5-letniego dziecka?

Jaki fotelik samochodowy wybrać dla 3,5-letniego dziecka?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Jak opisalibyście frazę ,,dziecko podróżujące samochodem”? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, albowiem inaczej wygląda i zachowuje się podczas jazdy kilkudniowy niemowlak, a inaczej wyrośnięty junior w okresie przedszkolnym, czy wczesnoszkolnym. Choć wasza pociecha wciąż jest mała i potrzebuje zapewnienia opieki podczas podróży, wybierając fotelik samochodowy dla swojego dziecka, powinniście dokładnie uwzględniać jego aktualny stan rozwojowy. Wasze dziecko zbliża się do 4 urodzin, a wy nie bardzo wiecie, jak dobrać mu nowy fotelik do jazdy samochodem? W tym artykule zdradzimy, na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze i podpowiemy, jakie cechy fotelika samochodowego zapewnią małemu pasażerowi bezpieczeństwo i komfort podczas każdej podróży.

Wiek i waga dziecka – kluczowe przy wyborze fotelika samochodowego

Aby wybrać odpowiedni fotelik dla dziecka, trzeba brać pod uwagę ogólne kategorie porządkujące ich rodzaje. Na rynku artykułów dziecięcych dostępne są obecnie foteliki samochodowe usystematyzowane wedle kategorii wiekowej (norma starsza zwana R44) oraz z uwzględnieniem wzrostu małego pasażera (norma wprowadzona od 2013 r. określana mianem R129 lub i-Size). Jeśli zatem poszukujecie fotelika samochodowego dla 3,5-letniego dziecka powinniście przeglądać produkty należące do kategorii 9-18 kg lub 15-36 kg wedle normy R44 lub zgodnie z normą i-Size takie przeznaczone dla maluchów do 150 cm wzrostu. (Uwaga! Jeśli dziecko ma już ponad 135 cm wzrostu trzeba kierować się również jego wagą). Oczywiście kluczem do idealnego doboru fotelika dziecięcego jest uwzględnienie indywidualnego rozwoju swojego dziecka oraz jego ogólnej budowy anatomicznej. Naszym zdaniem dla 3,5-latków najlepiej wybrać uniwersalny model fotelika samochodowego z kategorii 15-36 kg, czyli taki adresowany do pasażerów z przedziału wiekowego 3,5 – 12 lat. Ważne cechy takiego fotelika omówimy na przykładzie bestsellerowego modelu dostępnego w naszym sklepie: KIDFIX M i-Size 15-36 kg Britax Romer w 4 kolorach.

Fotelik samochodowy Kidfix M i-Size 15-36 kg Britax Romer – przykładowy model dla starszaka

Ten fotelik Britax Romer można w samochodzie zamontować łatwo i bezpiecznie przodem do kierunku jazdy, co jest już wskazane dla dzieci starszych. Siedzisko fotelika Kidfix M i-Size 15-36 kg Britax Romer powstało we współpracy z przodującymi producentami samochodów i przeszło dokładne testy wytrzymałościowe, aby zapewnić godne zaufania bezpieczeństwo oraz maksymalny komfort dziecka w podróży. Kolejną zaletą fotelika samochodowego 15-36 kg, na które warto zwrócić uwagę w kontekście przeznaczenia dla dziecka w wieku 3+, jest nowocześnie zaprojektowany zagłówek z oznaczeniami ułatwiającymi dopasowanie jego wysokości podczas każdej podróży. Kiedy wybieracie fotelik samochodowy dla starszaka, weźcie pod uwagę również jego kolorystykę – inna przecież przypadnie do gustu 3,5-letniej dziewczynce, inna zaś chłopcu w tym samym wieku. Dla przykładu – fotelik samochodowy Kidfix M i-Size 15-36 kg Britax Romer dostępny jest w 4 modnych kolorach: Moonlight Blue i Burgund Red będą optymalne dla małej pasażerki, zaś Cosmos Black i Storm Grey dla małego pasażera.

Cechy wybranego fotelika 15-36 kg w kontekście fazy rozwoju 3,5-letniego pasażera

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wybór fotelika samochodowego dla 3,5-latka to nic szczególnego. Taki malec już samodzielnie siada, chodzi, mówi, ma coraz mocniejsze kości i na pewno inne proporcje ciała niż kilkumiesięczny bobas. Pamiętajcie jednak, że dziecko w wieku 3+ to wciąż bardzo delikatny, podatny na wstrząsy w samochodzie ruchliwy i niecierpliwy pasażer, który jest szczególny narażony na uszkodzenia czaszki, kości biodrowej, łonowej i kulszowej. Jeśli chcecie mieć gwarancję bezpieczeństwa waszej pociechy podczas jazdy samochodem, wybierzcie taki fotelik z kategorii 15-36 kg, który będzie zapewniał szczególną ochronę podczas zdarzeń bocznych, optymalnie chronił okolice brzucha dziecka i zapewniał więcej miejsca na plecy i ramiona dzięki wyposażeniu w oparcie o kształcie litery V. Wymienione wyżej zalety posiada właśnie fotelik samochodowy Kidfix M i-Size 15-36 kg Britax Romer wyróżniający się również innymi cechami, które sprzyjają bezpiecznemu przewozowi 3,5-latka (np. wysokie oparcie z miękkim obiciem, ergonomiczną przestrzeń siedziska, tapicerkę łatwą do utrzymania w czystości).

3,5-letnie dziecko to z pewnością bardzo aktywny i wymagający pasażer. Wybierając się z nim w podróż samochodem, dołóżcie wszelkich starań, by nie wysunął się z fotelika, nie odpiął pasów bezpieczeństwa, nie przegrzał się, miał właściwą pozycję kręgosłupa i głowy. Zakup dobrej jakości fotelika samochodowego z kategorii 15-36 kg to inwestycja nie tylko w bezpieczne podróżowanie samochodem, ale i przejaw waszej troski o zdrowy rozwój psychofizyczny dziecka. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą naszego sklepu i zakupu fotelika dostosowanego do dziecka w wieku przedszkolnym – takiego jak np. wspominany tutaj fotelik samochodowy Kidfix M i-Size 15-36 kg Britax Romer.

Artykuł powstał przy współpracy z “Dziecięcy Świat” (dzieciecyswiat.com.pl)

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Kyla Surrency 16 września 2023 - 00:13

To jest właśnie to, czego mi brakowało.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej