Strona główna » INNE » Jak zamontować szafkę wiszącą z umywalką?

Jak zamontować szafkę wiszącą z umywalką?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Meble są nieodzownym elementem łazienkowego wyposażenia. To dzięki nim możemy uporządkować przestrzeń, a także nadać jej odpowiedniego charakteru. Według ekspertów nie ma też na tyle małej łazienki, by nie zmieściła się w niej przynajmniej szafka z umywalką. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat montażu szafki wiszącej z umywalką – nie czekaj i koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy.

 

Montaż szafki wiszącej z umywalką – czy można zrobić to samodzielnie?

Szafki podumywalkowe, które dostępne są na rynku, są zróżnicowane względem siebie nie tylko rozmiarem, designem czy kolorystyką, ale także materiałem wykonania, funkcjonalnością czy sposobem montażu. Jednymi z częściej i chętniej wybieranych są szafki wiszące. Modele te posiadają wiele zalet. Przede wszystkim ze względu na to, że są podwieszane, można je zamontować na takiej wysokości, aby korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe i dopasowane do wzrostu domowników. Poza tym dzięki podwieszeniu – widoczna jest podłoga pod szafką. Ma to wpływ na optyczne powiększenie wnętrza, poza tym można podłogę po prostu łatwo wyczyścić.

Czy montaż szafki wiszącej z umywalką można zrobić samodzielnie? Oczywiście, że tak! Do wykonania takiego zadania potrzebne są jednak niezbędne narzędzia. Stopień trudności montażu szafki związany jest ze sposobem zastosowanych mocowań. Bez różnicy jednak na sposobów mocowań, zazwyczaj szafki mocuje się przy użyciu kołków rozporowych.

 Jak zamontować szafkę wiszącą z umywalką?

Montaż szafki wiszącej z umywalką – krok po kroku!

Montaż szafki wiszącej z umywalką nie będzie sprawą trudną, o ile się do tego zadania odpowiednio przygotujemy. W pierwszej kolejności należy wybrać optymalne miejsce, które nie tylko jest dobrze oświetlone, ale także ma dostęp do instalacji wodnej. Następnie – zainstaluj uchwyt na ścianie. Upewnij się, że uchwyt jest umieszczony na ścianie w odpowiednim miejscu i na optymalnej wysokości. Użyj poziomicy, aby upewnić się, że uchwyt jest prosty.

Kolejnym krokiem jest przymocowanie szafki do uchwytu. W przypadku większości szafek wiszących konieczne będzie użycie wkrętów lub haków, aby zamocować szafkę do uchwytu. Upewnij się, że szafka jest równo zamocowana i stabilna. Następnie przymocuj umywalkę do szafki. Zwykle umywalka jest dostarczana w komplecie z odpowiednimi mocowaniami. Użyj ich, aby przymocować umywalkę do szafki. Podłącz armaturę. Podłącz baterie, syfon i pozostałe elementy armatury do umywalki. Upewnij się, że wszystko jest dobrze zamocowane i nie ma wycieków.

Ostatni etap montażu szafki wiszącej

Ostatnim etapem, który zweryfikuje poprawność wykonania montażu jest test instalacji. W tym celu należy odkręcić baterię i sprawdzić czy woda przepływa poprawnie. Upewnij się, że wszystkie elementy są dobrze zamocowane i nie ma wycieków. To podstawowe kroki, które musisz wykonać, aby zamontować szafkę wiszącą z umywalką. Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z tym zadaniem samodzielnie, najlepiej skonsultować się z fachowcem. Przed przystąpieniem do montażu szafki warto jest też szczegółowo zapoznać się z instrukcją oraz filmikami, które także są często dostępne na stronach producentów.

Warto wspomnieć także o tym, że niezwykle ważny jest sam wybór szafki. Powinien być to mebel, który jest stricte przeznaczony do montażu w łazienkach. Meble łazienkowe muszą być zabezpieczone przed działaniem wilgoci czy wahaniami temperatury.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Ivan Goss 15 września 2023 - 23:47

Zobaczcie, co tym razem mam ciekawego w tym ważnym temacie

Odpowiedz
Nakisha Conte 18 września 2023 - 09:37

Jesteś moim guru w tej dziedzinie.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej