Strona główna » INNE » Idealna lampka nocna dla dziecka – jaki model wybrać?

Idealna lampka nocna dla dziecka – jaki model wybrać?

przez Teosto@0115
0 Komentarz

Dobre oświetlenie w pokoju dziecięcym powinno składać się z przynajmniej kilku elementów. Oprócz opraw podstawowych stosuje się też dodatkowe rozwiązania, jak choćby lampka nocna.

Czym powinno się wyróżniać takie źródło światła? Na jakie parametry koniecznie trzeba zwracać uwagę? Kilka wskazówek znajdziecie w dzisiejszym tekście.

Lampka nocna do pokoju dzieci – podstawowe zadania

W pokoju dziecka warto zastosować zróżnicowany system oświetleniowy, składający się z przynajmniej kilku punktów. Dopasowuje się je do wielkości pomieszczenia oraz potrzeb pociechy, wynikających choćby z jej wieku, zainteresowań.

Wielką rolę odgrywają w takim systemie lampki nocne. To wygodne oświetlenie do wykorzystywania wieczorową porą, gdy chcemy przygotować dziecko do snu. Tego typu oprawy zapewniają przyjemne rozproszone światło (często o ciepłej barwie), które buduje klimat i sprzyja wyciszeniu. Źródło światła przy łóżku przydaje się podczas rytuałów – gdy czytamy maluchowi przed spokojnym zaśnięciem. Lampki nocne bywają nieodzowne również w nocy. Nie tylko rozpraszają strachy u najmłodszych, ale też zapewniają wystarczający poziom światła, by swobodnie przemieszczać się w pomieszczeniu bez podrażniania wzroku nawykłego do ciemności. Trzeba tylko wybrać odpowiedni produkt, jaki bez trudu da się znaleźć choćby na stronie: https://azzardo.com.pl.

 

Jaka powinna być lampka nocna – najważniejsze cechy produktu

O czym pamiętać, gdy dobiera się oprawy oświetleniowe do pokoju najmłodszych członków rodziny? Przede wszystkim muszą to być lampy w pełni bezpieczne – zwłaszcza w przypadku opraw do pokoju kilkulatków. Nie powinny mieć ostrych krawędzi ani drobnych elementów. Co więcej instalacja elektryczna i źródło światła nie powinny się znaleźć na wierzchu, a sama powierzchnia oprawy nie może się nadmiernie nagrzewać, dlatego świetnie sprawdzają się modele LED. Warto ponadto zwracać uwagę na certyfikaty, na przykład certyfikat jakości TÜV. Określają ścisłe standardy stosowane w procesie produkcji, minimalizują ryzyko zastosowania toksycznych substancji (farb, klejów, tworzyw sztucznych).

 

Popularne typy opraw – idealne dziecięce lampki nocne

Jaki model oprawy wybrać do dziecięcego pokoju? Pojawia się kilka praktycznych wariantów – bez trudu zatem da się dopasować lampkę do konkretnej aranżacji. Sporo inspiracji pojawia się choćby na stronie: https://ihome24.pl.

Do najczęściej wybieranych typów lampek nocnych zaliczają się:

  • lampki stołowe,
  • kinkiety,
  • lampy podłogowe.

Ich styl i kolorystyka powinny współgrać z całością wyposażenia. Warto pamiętać o tym, że lampka nocna może mieć dodatkowe funkcjonalności, przydatne zwłaszcza dla najmłodszych pociech. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza modele z pozytywką i projektorem.

 

Jak dobrze oświetlić pokój dziecka również nocą?

Lampki nocne w sypialni dziecka pełnią równocześnie rolę praktyczną i dekoracyjną. Zapewniają bezpieczne przemieszczanie się, budują klimat i ułatwiają wieczorny wypoczynek. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni model – dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Zobacz też inne posty

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej