Strona główna » Na każdy temat » Dobry wózek na wyboiste drogi

Dobry wózek na wyboiste drogi

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Jednym z najistotniejszych akcesoriów, w jakie muszą się zaopatrzyć rodzice nowonarodzonego dziecka, jest wózek. Szeroki asortyment wielu modeli, z jakim spotykamy się współcześnie w sklepach, powinien ułatwić zadanie. Jednak, czy tak właśnie jest? Często, stając przed ostatecznym wyborem, nie wiemy, na który model się zdecydować. Podjęcie decyzji może być jeszcze trudniejsze, jeśli przed wózkiem stawiamy wyzwanie pokonywania trudnego terenu. Na jakie cechy warto wtedy zwrócić uwagę?

Wózek dziecięcy może się różnić, w zależności od tego, czy rodzice  będą się poruszać z maluszkiem tylko po równej nawierzchni, takiej jak chodniki, czy też przyjdzie im się zmierzyć z piaszczystą, kamienistą albo wyboistą drogą. W tym drugim przypadku – ze względu na specjalne wymagania, jakie stawia się przed wózkiem – konieczne jest dokonanie wyboru w oparciu o inne kryteria. Jakie dokładnie?

Postaw na model z dużymi kołami

Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na to, by wózek wyróżniał się dużymi kołami. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie pokonać wymagający teren, zarówno taki jak dziurawa nawierzchnia, jak i piaszczysta, czy polna droga. W takich warunkach dobrze sprawdzają się gumowe koła z bieżnikiem. Dzięki nim nawet spacerowanie piaszczystą plażą nie powinno sprawiać dużego problemu.

Z drugiej strony warto pamiętać, że duże pompowane koła to kilka kilogramów więcej. Dla osób, które poza pokonywaniem trudnego terenu będą musiały też zmierzyć się z wnoszeniem wózka po schodach, może to stanowić spory kłopot. Dlatego jako alternatywę można wybrać wózek, który został wyposażony w gumowe koła z komorami powietrznymi. Takie koła są zdecydowanie lżejsze, dzięki czemu cały wózek również może ważyć dużo mniej.

Amortyzacja dziecięcego wózka

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest amortyzacja. Komfort jazdy będzie dla dziecka zdecydowanie większy, jeśli rodzice wybiorą model, który dobrze chroni przed wstrząsami. Dzięki temu dziecko nawet podczas poruszania się po wyboistych drogach będzie spokojne, a podczas jazdy po nierównościach łatwo zapadnie w sen.

Odpowiednia amortyzacja to nie tylko wygoda dziecka, ale również jego bezpieczeństwo. Poprzez wybór właściwego modelu można zadbać o to, by maluszek podczas spaceru był możliwie najmniej narażony na wstrząsy oraz szarpnięcia.

Dodatkowe udogodnienia

Oczywiście każdy model może mieć też szereg dodatkowych akcesoriów i udogodnień, które ułatwiają życie rodziców. Cechą, którą na pewno warto wziąć pod uwagę, jest to, jak składa się wózek. Duże pompowane koła mogą bowiem sprawiać, że nawet po złożeniu ten może zajmować sporo miejsca. To natomiast może utrudniać umieszczenie go w bagażniku samochodu i podróżowanie z dzieckiem. Są też modele kompaktowe, które po złożeniu zajmują naprawdę niedużo miejsca.

Kolejna ważna cecha to możliwość manewrowania wózkiem w ciasnych i wąskich pomieszczeniach. Warto sprawdzić, jak prowadzi się wózek w takich miejscach, co znacznie ułatwi później przemieszczanie się w domu, na wąskiej klatce schodowej, czy w sklepie pomiędzy regałami.

Wiele modeli, które mogą sprostać rodzicom o różnych wymaganiach, można znaleźć na stronie https://www.wozki-foteliki.pl. Do wyboru zainteresowanych będą tam wózki głębokie, wielofunkcyjne, trójkołowe, z aluminiową ramą, która zapewnia lekkość konstrukcji i wiele innych.

Zanim rodzice zdecydują ostatecznie o zakupie, powinni sami określić swoje oczekiwania i wyszczególnić cechy, jakie powinien posiadać ich wózek. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie im dokonać takiego wyboru, który doskonale wpisze się w ich potrzeby.

Dowiedz się jaka jest róznica pomiędzy wóznkiem spacerowym a głęboko-spacerowym i dokonaj właśniwego wyboru dla twojego malucha!

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Louis Memmott 16 września 2023 - 02:00

Cieszę się, że mogę być częścią tej społeczności.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej