Strona główna » LIFESTYLE » Co warto zobaczyć będąc w Barcelonie z dzieckiem? Atrakcje które musicie odwiedzić!

Co warto zobaczyć będąc w Barcelonie z dzieckiem? Atrakcje które musicie odwiedzić!

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Barcelona to jedno z najważniejszych miast w całej Hiszpanii i jeden z ciekawszych punktów na mapie Europy. Jeśli dodatkowo na hiszpańskie wakacje wybierasz się razem z dziećmi, to możesz być pewny, że stolica Katalonii zapewni długą listę atrakcji do odwiedzenia.

Park rozrywki Tibidabo

W parku rozrywki Tibidabo można poczuć jego długoletnią tradycję i historię, ponieważ otwarcie tego miejsca datowane jest na początek XX. wieku. Jest to swojego rodzaju retro lunapark, w którym atrakcje odnajdą zarówno maluchy, jak i starsze dzieci i młodzież. Jego nazwa wiąże się z usytuowaniem parku, który leży na wzgórzy, z którego rozpościera się piękny widok na panoranę Barcelony. 

Wizytówka Barcelony – Sagrada Familia

Wizyta w bazylice Sagrada Familia z pewnością nie należy do ulubionych czynności podczas wakacji dla dzieci. Jednak zapoznanie najmodłoszych  z kulturą i nauczenie obcowania ze sztuką, może rozwinąć ich wyobraźnię i kreatywność. Dlatego właśnie choćby na krótki spacer udać się do tej monumentalnej świątynii, która swoją okazałość zawdzięcza hiszpańskiemu architektowi Antoniemu Gaudi. Do dziś uważa się, że jest to najwybitniejsze dzieło, jakie wyszło spod jego rąk. Budowę zleconą przez Związek Wielbicieli Świętego Józefa, rozpoczęto w 1882 roku. 

Świątynia kibiców piłki nożnej

Będąc w Barcelonie nie sposób nie wspomnieć o miejscu dla starszych i młodszych kibiców piłki nożnej. Stadion dumy Katalonii –  FC Barcelony, a więc słynnym Camp Nou, to miejsce, które sprawi ogromną frajdę zarówno rodzicom, jak i dzieciom.  Dla niejednego kibica wizyta na nim, to zapewne również bardzo ważne wydarzenie. Obecnie stadion Dumy Katalonii jest w stanie pomieścić na trybunach prawie sto tysięcy fanów futbolu na najwyższym światowym poziomie. W dalszym ciągu Camp Nou jest jednym z największych piłkarskich stadionów globu. 

Park Guell

Bajeczna architektura parku, place zabaw i kreatywna przestrzeń, to dla dzieci mały raj na świeżym w Barcelonie. Zdecydowanie warto tu zajrzeć i to nie tylko podczas rodzinnych wakacji.

Oceanarium w Barcelonie

Oceanarium w Barcelonie powstało w 1995 roku i do dziś jest jednym z największych tego typu miejsc w całej Europie.Mieszka tu ponad 450 gatunków różnych zwierząt w blisko 35 akwariach. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych rozwiązań w Oceanarium w Barcelonie jest długi na 80 metrów podwodny tunel, w którym można podziwiać najliczniejsze gatunki ryb, płazów i stworzeń morskich. Przede wszystkim obiekt poświecony jest tematyce Morza Śródziemnego, warto spędzić choćby kilka godzin w tym podwodnym świecie!

Jeśli podczas wizyty w Barcelonie planujemy kupić pamiątki, zabawki dla dzieci czy po prostu spóbować lokalnych lodów z foodtrucków, warto jeszcze w Polsce wymienić potrzebną na te i inne wydatki kwotę w odpowiedniej walucie. Także dlatego, że kurs wymiany będzie o wiele mniej wymagający dla portfela, niż wymiana takich samych pieniędzy w kantorze na miejscu. W tym celu warto skorzystać z nowoczesnej opcji wymiany waluty  online. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, a kurier zjawi się z gotówką pod wskazany adres domowy lub do punktu odbioru (sklep Żabka lub Kiosk Ruchu). Wcześniej trzeba oczywiście opłacić transakcję przelewem online i podać dane niezbędne do wysyłki. Można też bezpłatnie odebrać opłaconą gotówkę. W tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu kantor Gdynia Tavex, gdzie nasi doradcy pomogą Państwu dopasować najlepszą ofertę. 

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Zenek_object4 12 lutego 2024 - 17:38

To jest ten rodzaj tekstu, który zostaje z Tobą na długo.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej