Strona główna » INNE » Zupki w słoiczkach — o tym warto pamiętać!

Zupki w słoiczkach — o tym warto pamiętać!

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Każda mama chce dawać swojemu dziecku to, co najlepsze, jednak nie zawsze jest czas na samodzielne przygotowanie i przetarcie zupki dla maluszka. Pomocne w tej kwestii będą zdecydowanie gotowe zupki w słoiczkach. O czym warto pamiętać, gdy podajemy dziecku taki posiłek?

Zupki dla dzieci Bobovita

Na początek musimy wybrać odpowiednią zupkę, która będzie stanowiła pełnowartościowy posiłek dla maluszka, więc będzie dobrym rozszerzeniem diety. Zupki dla dzieci Bobovita nie zawierają konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku, które zdecydowanie źle wpływałyby na rozwój dziecka i jego układ pokarmowy. We wczesnych etapach życia ważne jest też niepodawanie za dużych ilości soli. Wystarczającą ilość tego składnika mają już w sobie zawarte w zupce warzywa i mięso, więc nie powinno już być w zupce dodatkowej soli.

Każdy składnik ma znaczenie

Odpowiedni skład decyduje o dobrej jakości zupki w słoiczku, która będzie miała bezpośredni wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Warto podawać maluszkowi w miarę możliwości zróżnicowane posiłki, dlatego w takim produkcie jak zupka warzywna Bobovita dla dzieci znajdziemy różnego rodzaju warzywa, ale też skrobię i mięso w odpowiednich proporcjach. Wszystkie składniki mają wpływ na wartość odżywczą posiłku, więc kupując taki produkt, warto zwracać uwagę na jego zawartość.Zupki w słoiczkach

Odpowiednie podanie

Będąc już w posiadaniu odpowiednich słoiczków z zupami, warto zaznajomić się z ich właściwym sposobem podania. Należy wyłożyć odpowiednią ilość zupki do miseczki i podgrzewać ją w „kąpieli wodnej” do właściwej (letniej) temperatury. Nie powinniśmy podgrzewać całości ze względu na to, że dziecko nie zje całego słoiczka na raz, a nie należy przechowywać już raz podgrzanej porcji. Pozostałą część słoiczka należy przechowywać w lodówce, lecz nie dłużej niż 48h. Nieotwarte słoiczki należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Stosując się do zaleceń, zachowamy świeżość produktu oraz jego składniki odżywcze.

 

Zróżnicowana dieta

Dzieci potrzebują różnych składników, witamin, ale też smaków, dlatego warto je różnicować. Zupki dla dzieci Bobovita znajdziemy w różnych wariantach smakowych, o różnych zestawieniach zawartych produktów. Zróżnicowanie diety przekłada się na odżywienie i system odpornościowy dziecka, więc nie należy też poprzestawać tylko na różnych rodzajach zupek ze słoiczka, ale też wprowadzać inne produkty, zachowując zalecenia lekarzy i dietetyków. Łącząc w diecie dziecka różne produkty, zapewnimy mu wszystko, co najlepsze na tym etapie rozwoju.

Podawanie odpowiednich zupek ze słoiczka dziecku będzie miało odpowiedni wpływ na zróżnicowanie diety i pomoże dostarczyć organizmowi odpowiednich witamin i minerałów. Jednak stosując tego typu produkty, musimy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń dotyczących przechowywania oraz sposobu podania. Dieta dziecka powinna być w miarę możliwości i zgodnie z zaleceniami lekarza odpowiednio poszerzana i urozmaicana, więc nie należy poprzestawać też jedynie na podawaniu zupek ze słoika, ale też stosować inne produkty i posiłki.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Kortus 8 lutego 2024 - 12:54

Zachęcam do zapoznania się z tym tekstem – to coś, co naprawdę otwiera umysł.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej