Strona główna » Zdrowie » Zabiegi kosmetyczne dla nastolatków- tak czy nie?

Zabiegi kosmetyczne dla nastolatków- tak czy nie?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Dojrzewanie to okres, w którym ciało podlega wielu zmianom fizjologicznym, a spora ich część znajduje odzwierciedlenie w wyglądzie zewnętrznym. Dla wielu młodych ludzi wygląd ma znaczenie i wpływa na ich samoocenę. Na rynku istnieje wiele kosmetyków, które nastolatkowie mogą stosować w pielęgnacji twarzy.  Oprócz tego, coraz więcej gabinetów kosmetycznych wzbogaca swoją ofertę o zabiegi dla nastolatków, które mogą pomóc rozwiązać ich problemy ze skórą.

Oferty takie podyktowane są oczywiście najbardziej powszechnymi potrzebami. Należy do nich kosmetyka typowych dla wieku młodzieńczego dolegliwości: rozszerzające się pory, zaskórniki, świecenie twarzy, trądzik itp. Domowe sposoby i środki higieny nie zawsze wystarczają. Czasami brak również determinacji w samodzielnej walce o zdrowy wygląd. Podczas wizyty w salonie, nastolatki mogą poddać się m.in. złuszczaniu kwasami glikolowymi, peelingowi kawitacyjnemu, leczniczemu oczyszczaniu skóry twarzy lub pleców, zabiegom oczyszczającym dla skóry trądzikowej, pielęgnacji skóry wrażliwej, dezinkrustacji.

1. W rękach profesjonalisty ‒ rozpoznanie problemu nastolatka

Przede wszystkim warto zacząć od rozpoznania własnego typu cery . Kosmetyczka może w profesjonalny sposób określić go, posługując się kilkoma metodami – na podstawie własnych obserwacji wzrokowych, palpacyjnie (poprzez dotyk) oraz wspierając się różnymi przyrządami (w tym dermatoskopem, który pozwala na pięćdziesięciokrotne powiększenie obrazu skóry na kolorowym ekranie).

Kiedy już wiadomo, jaki typ cery posiada dana osoba oraz gdzie leżą ewentualne problemy, można zalecić odpowiednie zabiegi. Złuszczanie kwasem glikolowym działa oczyszczająco, łagodząco, a także reguluje metabolizm komórkowy. Zalecane jest jako kuracja na trądzik. Ponadto jego działanie zmienia się w zależności od zastosowanego podczas zabiegu stężenia kwasu. Proces prowadzi do oczyszczenia, zmiękczenia i wygładzenia skóry. Poprawia jej barwę i fakturę oraz przyspiesza odnowę komórkową. Ewentualne plamy pigmentacyjne i przebawienia mogą ulec rozjaśnieniu. Dla ciekawych, kwas glikolowy w naturalnej postaci występuje w trzcinie cukrowej.

2. Popularne zabiegi dla nastolatków

Peeling kawitacyjny wykorzystuje technologię ultradźwięków, która za pomocą wibracji bezboleśnie i głęboko oczyszcza skórę, usuwając z jej porów nadmiar sebum, zrogowaciały naskórek oraz wszelkie inne niepożądane zanieczyszczenia. Ma działanie wygładzające, dezynfekujące oraz regenerujące. Co ważne, może być stosowany w przypadku cery wrażliwej i delikatnej. Jest to skuteczna broń przeciwko wypryskom i trądzikowi.

Dezinkrustacja wykorzystuje działanie prądu elektrycznego oraz substancji czynnych, które po wprowadzeniu do organizmu powodują spulchnienie skóry, zmniejszają swoistość osadów oraz doprowadzają do ich usunięcia poprzez gruczoły tłuszczowe i potowe. Zabieg ten jest zalecany w przypadku bardzo tłustej cery, w celu jej głębokiego oczyszczenia.

Oferta gabinetów kosmetycznych jest bardzo bogata, a metody – sprawdzone i bezpieczne. Co ważne, wykorzystują one technologie, z których nastolatki nie skorzystają na co dzień w zaciszu domowym. Zapewniają natomiast długofalową pomoc. Oczywiście nic nie zastąpi codziennej higieny młodego człowieka i stosowania naturalnych kosmetyków. Jednak jego potrzeby i problemy są coraz bardziej widoczne dla profesjonalistów, którzy starają się stworzyć jak najlepsze warunki, by sprostać wielu wyzwaniom skórnym.

Publikacja zaczerpnięta z: parenting.pl

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

DuzyBen_theme6 12 lutego 2024 - 17:19

Ktoś się nie zgadza? Ja podpisuje się pod tymi słowami rękami i nogami

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej