Sprężynowce

Sprężynowce – wiele zabawy i korzyści

Sprężynowce, potocznie nazywane bujakami, są to urządzenia kołyszące na sprężynie. Uwielbiane są one w szczególności przez maluchy, które w wielu przypadkach w pierwszej kolejności kierują się właśnie na te urządzenia.

Bujaki na sprężynie uczą dzieci zmysłu równowagi oraz korzystnie wpływają na rozwój mięśni w nogach i ramionach. Dzieje się tak, ponieważ utrzymanie się na bujaki wymaga od dziecka nie tylko szybkiej reakcji, ale też wkładu siły fizycznej w odpowiednim momencie.

Jak zbudowane są sprężynowce?

Sprężynowce, jak sama nazwa wskazuje, zbudowane są ze sprężyny, która jest głównym elementem tego urządzenia. Do sprężyny umocowane jest siedzenie z uchwytami, które może mieć różny kształt (producenci placów zabaw często stawiają na motyw zwierząt – kotek, piesek, konik etc. – oraz na motyw środka transportu – autko, samolot lub skuter). Jeśli chodzi o górny element, czyli wspomniane przed chwilą siedzenie w formie zwierzątka lub pojazdu, to najczęściej jest ono wykonane z tworzywa sztucznego albo drewna.

Na rynku dostępne są również bujaki dla dwóch lub nawet czterech osób. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzeństwa, które przyszło razem na plac zabaw. W ten sposób dzieci nie kłócą się między sobą o zabawkę, tylko razem jednocześnie bawią się.

Bujaki są nie tylko elementem placów zabaw, ale też galerii handlowych, lokali gastronomicznych, sklepów, poczekalni oraz innych publicznych miejsc.

Bezpieczna zabawa gwarantowana

Sprężynowce posiadają specjalne uchwyty, które pomagają dzieciom utrzymać równowagę na urządzeniu. Jednak nie tylko z tego powodu bujaki są bezpieczne. Ich jakość w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego jest stworzony. Urządzenia, które są tworzone ze sztucznego tworzywa, mają wysoką odporność na działania warunków atmosferycznych, jednak szybciej się zużywają. Z kolei drewno jest trwalsze, ale nieodpowiednio chronione może zbutwieć. Dlatego tak istotna jest konserwacja i impregnacja, by drewno mimo upływu było nadal wysokiej jakości.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Czytaj więcej