Strona główna » LIFESTYLE » Pomoc chorym dzieciom – każdy może to zrobić!

Pomoc chorym dzieciom – każdy może to zrobić!

przez Teosto@0115
1 Komentarz

We współczesnym świecie możemy spotkać wiele osób, które skupiają się przede wszystkim na sobie i swoich potrzebach. Jednak w dalszym ciągu istnieje ogromna rzesza ludzi, dla których pomoc innym jest najważniejszym priorytetem. Pomaganie innym może wcale nie musi być ciężkie, choć tak się czasami wydaje. Najważniejsze jest jednak to, że pomagać może dosłownie każdy – bez wyjątku! Chcesz dowiedzieć się jak to robić? Koniecznie przeczytaj!

Dlaczego pomagamy innym?

Pomaganie innym nie jest czymś nowym w społeczeństwie. To coś znanego od zarania dziejów. Naturalny ludzki odruch, który pojawił się na świecie wraz z pierwszymi ludźmi. Każdy altruistyczny gest, wpływa pozytywnie nie tylko na życie osób, którym się pomaga, ale i na życie tych pomagających. Udowodniono, że pomaganie wpływa korzystanie na wzrost poczucia własnej wartości oraz poprawę samopoczucia. Co więcej, pomaganie jest pozytywnie odbierane przez społeczeństwo, a osoby, które udzielają innym pomocy, cieszą się wyższą społeczną aprobatą. Pomagając więc nie tylko dajemy, ale również wiele dostajemy. W ten sposób świat staje się lepszy.

Jak można pomóc chorym dzieciom?

Wielu ludzi nie chce lub boi się pomagać innym, bo wydaje im się, że nie mają ku temu odpowiednich umiejętności czy kompetencji. Prawda jest jednak taka, że pomagać może każdy, ponieważ istnieje wiele metod pomagania. Wystarczy wybrać tę odpowiednią do swoich chęci i możliwości w danym okresie. Czasami wystarczą naprawdę proste gesty. Można na przykład sprawdzić, czy w okolicy naszego miejsca zamieszkania istnieje jakaś fundacja pomocy dzieciom, w której poszukują wolontariuszy. Innym pomysłem jest regularnie oddawanie krwi czy zgłoszenie swojej kandydatury do bazy dawców szpiku. Czasami w sieci można znaleźć zorganizowane akcje, w których chore dzieci proszą o bardzo przyziemne rzeczy jak na przykład wysłanie im pocztówki z wakacji. To nic trudnego!

Pomoc finansowa jest również ważna

Można pomagać oferując innym swój czas i umiejętności, ale również wspierając takie organizacje jak fundacja dzieciom finansowo. Niejednokrotnie leczenie chorych dzieci jest niesamowicie kosztownym procesem i to właśnie pieniądze dają maluchom szansę na lepsze życie w przyszłości. Warto brać więc udział w zbiórkach lub regularnie przekazywać określoną sumę wybranej przez siebie organizacji. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie możliwości i przekazanie na pomoc dzieciom 1% swojego podatku podczas corocznego rozliczania.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Kyla Surrency 16 września 2023 - 02:06

Zaskoczeni? Nie bardziej niż ja. Dobrze, że są takie treści. Warto się nimi dzielić

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej