Strona główna » Kolorowanki dla dzieci » Malowanie rozwija i bawi – kolorowanki dla dzieci do wydruku

Malowanie rozwija i bawi – kolorowanki dla dzieci do wydruku

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Co kochają dzieci? Z całą pewnością kolorować! Jest to dla nich nie tylko forma rozrywki, ale także możliwość rozwoju manualnego i intelektualnego. Coraz większą popularnością cieszą się nie tylko kolorowanki dla dzieci, ale także te dla dorosłych. W związku, z czym z łatwością znajdziemy na wielu stronach gotowe do wydruku kolorowanki do pobrania za darmo. Okazuje się, że dzięki kolorowaniu można pozbyć się stresu, oczyścić umysł i pozwolić mu na pewien rodzaj relaksu. Jak jest w rzeczywistości? Czy warto kolorować? Z całą pewnością warto się przekonać na własnej skórze, gdyż mamy do dyspozycji bezpłatne kolorowanki do wydruku. Zamiast sięgać po słodycze na poprawę samopoczucia, postaw na kolorowankę.

kulturalny plac zabaw kolorowanki dla dzieci kulturalny plac zabaw kolorowanki dla dzieci do pobrania kulturalny plac zabaw pobierz kolorowanki dla dzieci

Kolorowanie sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka

Dlaczego warto kupić kolorowanki dla dzieci?

Kolorowanki dla dzieci wpływają na motorykę i precyzję. Uważane są przede wszystkim za formę zabawy, jednakże korzyści płynące z kolorowania są znacznie większe. Nasza pociecha rozwija w ten sposób zdolności manualne, dzięki lepszej koordynacji ruchowej podczas starannego kolorowania. Dlatego też tak ważne jest, aby dziecko starało się nie wychodzić za linie i równomiernie pokrywać obrazek kolorem. Samo dobieranie odpowiednich kolorów oraz sposób kolorowania obrazka wpływa na rozwijanie kreatywności.

kolorowanki do pobrania dla dzieci kulturalny plac zabaw znajdź najlepsze kolorowanki dla dzieci kulturalny plac zabaw kolorowanki dla dzieci

 

Dzięki kolorowaniu dziecko uczy się koncentrować na wybranej czynności, łatwiej jest mu się skupić i wyciszyć. Rozwija się też jego zmysł artystyczny. Kto wie, czy nie drzemie w naszym dziecku dusza prawdziwego artysty? Kolorowanie pozwala odkryć duży talent, dlatego też warto zachęcać dzieci do kolorowania. Jest to też świetny sposób na oderwanie dziecka od monitora, co wyjdzie mu na dobre, gdyż spędzanie czasu na klasycznych zabawach jest dla dzieci korzystniejsze.

Kolorowanki dla dzieci wpływają na motorykę i precyzję. Dziecko poznaje, jak prawidłowo trzymać kredki między palcami i jak koordynować swoje ruchy, co owocuje później podczas nauki pisania. Taka niepozorna czynność ćwiczy także wytrwałość oraz przygotowuje do podjęcia nauki w szkole.

Każdy z nas kolorował, jeszcze zanim zaczął uczyć się łączenia liter w słowa, a potem słów w całe zdania. Tej czynności zawsze towarzyszyło całkowite wyciszenie i umożliwiała ona wejście niemalże w stan transu. Wszystko dlatego, że kolorowanie pobudza konkretne fale mózgowe, które wprowadzają nasz organizm w łagodny stan relaksacyjny. Dlatego też dzieci chłoną nowe wiadomości jak gąbka, gdyż stan ten jest dla nich naturalny.

Niebanalne kolorowanki do wydruku z Internetu

Czyli miej zawsze pod ręką kolorowanki do pobrania za darmo

Darmowe kolorowanki do wydruku nie są przeznaczone tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, którzy pragną się odstresować. Można je wydrukować we własnym zaciszu domowym i to całkowicie za darmo. Wystarczy mieć dostęp do komputera i sieci internetowej oraz do drukarki. Tysiące najróżniejszych kolorowanek czeka na to, abyśmy nadali im charakteru za pomocą kolorów.

Kolorowanki dla dzieci w wersji edukacyjnej, dla osób z duszą artystyczną czy też kolorowanki z projektem własnego zdjęcia? Z całą pewnością mamy w czym wybierać. Dzieci mogą liczyć na szeroki wachlarz wyboru – na pokolorowanie czekają dinozaury, Spiderman, motory, Star Wars, kolorowanki piłkarskie, Minionki, Psi Patrol, Dora, księżniczki Disneya, auta, Hello Kitty, Kubuś Puchatek i przyjaciele, Barbie, Angry Birds, owoce, Świnka Peppa i wiele innych.

Ciekawe strony, na których znajdziesz darmowe kolorowanki do wydruku:

 

Podczas wybierania darmowych kolorowanek do wydruku, warto stawiać na te dobrej jakości i w formacie A4.

W Internecie nie brakuje także najróżniejszych programów i aplikacji, które powstały z myślą o małych malarzach. Charakteryzują się one prostym i przejrzystym interfejsem oraz wyposażone są w zestawy pędzli, pieczątek i wiele innych funkcji. Takie kolorowanki dla dzieci przywołują na myśl tradycyjne papierowe kolorowanki. Malowanie to jednak nie wszystko. W tego typu programach możliwe jest wczytywanie obrazków w różnych formatach oraz zapisywanie ich na dysku.

Dziecko chce się pochwalić swoim dziełem? Teraz może przechowywać obszerną kolekcją swoich malunków na komputerze. Pociecha może nabrać też wprawy w rysowaniu myszką wirtualnym ołówkiem czy pędzlem równych kształtów i linii prostych. Do dyspozycji jest kilkaset kolorowanek do wydruku, ale możliwe jest także pobranie jeszcze większej ilości z Internetu. Malować można zarówno w programie, jak i wydrukować oraz pokolorować obrazki kredkami.

Antystresowe kolorowanki do wydruku także dla dorosłych

Kupowanie dzieciom kolorowanek jest czymś oczywistym, jednakże coraz częściej sięgają po nie także dorosłe osoby. Obecnie księgarnie są wręcz zasypane kolorowankami dla dorosłych, dzięki którym możemy stworzyć coś pięknego i jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Kolorowanki dla dzieci różnią się jednak od tych przeznaczonych dla dorosłych. Są one bardziej szczegółowe, a kolorowanie fragmentów bajecznych ornamentów z całą pewnością nie jest nużące.

Okazuje się, że kolorowanie bardzo wciąga i to niezależnie od wieku. Pozwalają one odkrywać w sobie artystę. To od nas zależy wybór tonacji i kolorów. Można dowolnie eksperymentować z kolorami i pozwolić sobie na artystyczne szaleństwo. Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia. Skupienie się na wypełnianiu pól kolorowanki pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości i zrelaksować się.

Podczas kolorowania nie ma potrzeba intensywnego myślenia. Można więc się uspokoić oraz pozwolić myślom naturalnie przypływać i odpływać. Niektórym osobom udaje się podczas kolorowania osiągnąć stan medytacji. Mózg podczas kolorowania wycisza się, a ponadto istnieje coś takiego jak leczenie kolorami. Kolorując, dbamy więc o zdrowie swojego organizmu.

Ogromną popularnością cieszy się motyw mandali w kolorowankach. Chodzi tutaj o obrazki na planie koła. Warto wiedzieć, że oglądanie mandali jest traktowane przez mnichów buddyjskich jako forma medytacji. Poza tym mają one działanie terapeutyczne. Wspomniana wcześniej chromoterapia wpływa na nasze samopoczucie. Dzięki kolorom można bowiem stymulować nasz układ nerwowy, który z kolei wpływa także na metabolizm i gospodarkę hormonalną.

Każdy z nas chyba zdążył się już przekonać o sile kolorów. Inaczej będziemy się czuć, przebywając w pokoju pomalowanych na czerwono, niż w pomieszczeniu z niebieskimi ścianami. Za pomocą kolorów można pozbyć się nawet nastroju depresyjnego, a więc, zamiast ulegać negatywnym emocjom, sięgnijmy po kolorowe kredki. Podczas kolorowania przekonamy się, że często sięgamy po jakiś kolor automatyczne. Nie patrzymy więc na to, co wybieramy, tylko poddajemy się chwili i kolorujemy. To z kolei pozwala wejrzeć w swoje wnętrze, czyli poznać emocje. Podczas kolorowania nic nas nie ogranicza, co jest bardzo wyzwalające.

Gdy dziecko nie chce kolorować…

Nie zawsze jest tak, że dzieci chętnie sięgają po kolorowanki. Żyjemy w dobie smartfonów, laptopów i wszędobylskiego Internetu. Często widzi się małe dzieci, które potrafią godzinami grać na telefonach czy też siedzą wpatrzone w ekran komputera.

Nic więc dziwnego, że tracą zainteresowanie malowaniem po kartce papieru za pomocą kredek. Warto jednak zachęcać swoją pociechę do sięgnięcia po kredkę, co wyjdzie jej na dobre. Jeśli dziecko się buntuje, to warto dociec, co jest tego przyczyną. Okazać się może, że po prostu zniechęcają je nieodpowiednie obrazki.

Najlepiej jest więc pozwolić dziecku wybrać, to co ma ochotę pokolorować. Nie brakuje przecież kolorowanek do pobrania za darmo, które można wydrukować na każdej drukarce. Co jeszcze może być problemem? Dziecko może nie być zainteresowane kolorowaniem, jeśli nie damy mu dobrych kredek. Jaka jest zabawa z ciągle łamiących się kredek, bladych kolorów czy kredek wymagających dużego nacisku? Zainwestujmy więc w odporne na łamanie przybory, kredki o żywych barwach.

Dobrą metodą zachęcania malucha do kolorowania jest stworzenie na ścianie w pokoju galerii z jego dziełami, którymi rodzice mogą pochwalić się podczas odwiedzin gości. Chwalone dziecko to dziecko zadowolone i zmotywowane do dalszego działania. Jeśli owe porady jednak nie sprawdzą się w przypadku Twojego dziecka, nie naciskaj i nie zmuszaj go, ale cierpliwe poczekaj. Nic na siłę.

Kolorowanki dla dzieci w wersji edukacyjnej, dla osób z duszą artystyczną czy też kolorowanki z projektem własnego zdjęcia?

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Rusty Mcglothlin 16 września 2023 - 01:41

Ogarnięcie tematu z takim tekstem jest dużo łatwiejsze. Sprawdźcie sami

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej