Strona główna » Niemowlak » Jak znaleźć idalną bajkę dla dziecka?

Jak znaleźć idalną bajkę dla dziecka?

przez Teosto@0115
2 komentarze

W jaki sposób możemy znaleźć idealne książki dla naszych maluchów? Jest to o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać!  Trzeba po prostu zacząć zwracać uwagę na opinie oraz zacząć czytać recenzje w internecie!

Czytanie recenzji książek dla dzieci niesie z sobą wiele korzyści.Oto kilka powodów, dla których warto zwrócić uwagę na opinie przed zakupem lub wypożyczeniem książki dla dziecka.

Pomoc w wyborze odpowiedniej książki.

Dzieci są różne oraz mają różne zainteresowania oraz poziom czytania. Recenzje książek dla dzieci mogą pomóc rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom w wyborze najlepszej książki dla dziecka. Takiej, która będzie odpowiednia dla jego wieku oraz poziomu czytania. Dobry recenzent powinien przedstawić mocne oraz przemyślane argumenty, które uzasadnią jego opinię na temat książki. Powinien on również wyjaśnić, dlaczego jego zdanie jest wartościowe oraz na czym bazuje swoją opinię.

Odkrywanie nowych książek.

Recenzje mogą pomóc odkryć nowe bajki dla dzieci, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Recenzenci często polecają ciekawe tytuły, które mogą się okazać idealne dla naszego dziecka. Dobrze napisana recenzja powinna być obiektywna oraz opierać się na faktach.

bajkę dla dziecka

Nauka krytycznego myślenia.

Czytanie opinii oraz recenzji może pomóc w rozwijaniu krytycznego myślenia oraz umiejętności samodzielnego oceniania książek. Zarówno nasze dziecko, jak i my sami, możemy się nauczyć jakie elementy są ważne w dobrej książce, jak również, co warto omijać oraz co jest nieodpowiednie. Zwłaszcza dla małych dzieci.

Pomagają w rozwijaniu zainteresowań.

Czytanie recenzji może pomóc w rozmowie z dzieckiem, nie tylko na tematy książek. Po przeczytaniu recenzji możemy zawsze podyskutować z naszym maluchem na temat jego wrażeń oraz odczuć związanych z książką. To z kolei pozwoli na lepsze zrozumienie potrzeb i preferencji naszego okruszka.

Gdzie warto zacząć?

Najważniejsze to zacząć oraz zrobić pierwszy krok. W internecie jest bardzo dużo stron recenzujących książki dla dzieci, jednak niewiele jest blogów prowadzonych przez ojców nie jest wiele

Strona o książkach dla dzieci CzytajTato.pl jest prowadzona przez Tomka, tatę małego Adasia. Można tam znaleźć recenzje książek dla dzieci napisane z męskiego punktu widzenia. Każda recenzja jest przystępna dla czytelnika. Zawiera zwięzłe, ale jednocześnie wyczerpujące informacje na temat książki. Wpisy przedstawiają zarówno mocne strony, jak i słabości książki. Wskazują również, dla kogo jest ona odpowiednia.

Warto więc czytać recenzje bajek dla dzieci, ponieważ dają one wiele korzyści zarówno dziecku, jak i opiekunom, nauczycielom oraz rodzicom. Z całą pewnością będą one przydatne dla wszystkich osób dorosłych, które chcą pomóc dziecku w wyborze odpowiedniej lektury.

 


Zobacz też inne posty

2 komentarze

Andreas Sieker 15 września 2023 - 23:26

Twój blog jest dla mnie skarbnicą wiedzy.

Odpowiedz
Daniel Cosen 18 września 2023 - 09:16

To jest dokładnie to, czego szukałem.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej