Strona główna » Niemowlak » Jak przygotować się do podróży z niemowlakiem?

Jak przygotować się do podróży z niemowlakiem?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Zbliża się czerwiec – czas wakacji i odpoczynku. Jeśli jesteś rodzicem niemowlaka, musisz odpowiednio przygotować samochód tak, by podróż dla malucha była wygodna i spokojna. Jak przygotować się do podróży z niemowlakiem?

Przygotuj samochód i oceń czas drogi

Oszacowanie czasu podróży jest bardzo ważne. Jako rodzic, który dość dużo podróżował z dzieckiem, wiem, że zwykle ten czas się wydłuża. Dla mnie w praktyce oznaczało to, że w długą podróż lepiej wyruszyć nocą. Maluch wówczas spał, ponieważ nie rozpraszał go widok zza okna. Na krótkie wyjazdy wyruszaliśmy w dzień, wybierając drogę, na której można przystanąć, aby skorzystać z toalety lub zatrzymać się na przewinięcie niemowlaka.

Także o samochód musicie zadbać przed podróżą. Przede wszystkim upewnijcie się, że fotelik jest prawidłowo zamontowany. Zimą należy nagrzać samochód tak, aby można było ściągnąć dziecku kurtkę lub kombinezon. Lepiej o tym pamiętać, ponieważ puchowa odzież sprawia, że trudno prawidłowo zapiąć pasy fotelika.

Walizka dla niemowlaka

Niezależnie od miejsca, do którego się wybierasz, spakuj kilka dziecięcych ubranek więcej. W szczególności rajstopki lub spodnie. Weź też dodatkowy ciepły sweterek, zapasową czapkę i kocyk lub przytulankę, z którą dziecko lubi spać.

Do dziecięcej walizki warto włożyć jego ulubioną zabawkę lub książeczki. Coś, czym można zająć dziecko na postoju. Nie bój się zabrać ze sobą jednej rzeczy więcej. Lepiej być przygotowanym, nawet na biegunkę czy wymioty, które pobrudzą ubranie. W walizce musi się znaleźć wszystko, co może być potrzebne w przypadku niespodziewanego wydłużenia urlopu.

Niezbędne akcesoria

O chorobę nietrudno, zwłaszcza biegunkę czy przeziębienie. Dlatego wśród akcesoriów warto mieć ze sobą nie tylko butelkę i smoczek, jeśli dziecko go używa, ale także małą apteczkę. Powinny się w niej znaleźć aspirator do noska, termometr dla dzieci TempTraq oraz plastry lub maść na zatkany nos, syrop na gorączkę, elektrolity i leki na biegunkę. Spakuj też na podróż książeczkę zdrowia dziecka. Nigdy nie wiesz, czy nie będziecie potrzebowali wizyty w przychodni, szpitalu czy chociażby RTG.

Aby dobrać odpowiednie nosidełko dla swojego dziecka warto poradzić się doradcy noszenia. Doradca w CarryLove.pl dopierze odpowiednie nosidełko ergonomiczne pod potrzeby dziecka i rodzica.

Oprócz mini apteczki weź ze sobą rzeczy, których używasz na co dzień, np. do przewijania lub mycia niemowlaka. Pamiętaj o pieluchach (najlepiej Bambino lovely baby, które są tanie i chłonne). Potrzebne też będą chusteczki nawilżane, puder lub krem do pupy oraz żel antybakteryjny. Jeśli dziecko jest na etapie nauki korzystania z nocnika, w podróż możesz zabrać jednorazowe, papierowe nocniki.

Pomocne gadżety

Wielu rodziców zastanawia się, czy bagażnik pomieści i wózek, i walizki. Jeśli wy również macie takie obawy, spakujcie chustę lub nosidło ergonomiczne. Z moich doświadczeń wynika, że warto mieć w podróży także latarkę, a nawet pozytywkę z muzyką i kolorowym światełkiem. Niektórzy rodzice zabierają w podróż własną miskę lub wanienkę, w której można umyć dziecko oraz termos na ciepłą wodę lub herbatę.

Publikacja zaczerpnięta z: mamanaplus.wp.pl

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Verlene Billinsley 18 września 2023 - 08:22

Moim zdaniem takiej treści lepiej nie omijać. Jest po prostu cenna

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej