Strona główna » Niemowlak » Bezpieczeństwo dziecka poprzez ochraniacze na łóżeczko

Bezpieczeństwo dziecka poprzez ochraniacze na łóżeczko

przez Teosto@0115
2 komentarze

Ochraniacz na łóżeczko może wydawać się niepotrzebną fanaberią. Jednak każdy, kto kiedykolwiek był rodzicem małego dziecka, doskonale wie jak wygląda na co dzień życie pod jednym dachem z takim maleńkim człowiekiem. Dzieci, nawet te które nie potrafią jeszcze samodzielnie chodzić, są bardzo ruchliwe i po prostu „wiercą się” w łóżeczku. Jednocześnie kilkutygodniowe lub kilkumiesięczne maleństwa potrafią bezwiednie umieszczać nóżki pomiędzy niezabezpieczonymi szczebelkami.

Nawet, jeżeli obecnie powstają łóżeczka coraz nowszej generacji, to wciąż chociażby przez sentyment chętnie wybieramy klasykę, czyli znane od lat łóżka dziecięce ze szczebelkami. Im model bardziej „tradycyjny”, czyli zbliżony do tego co do do wyboru miały nasze matki i babki – tym większe ryzyko urazu takiej małej nóżki. Niemniej pamiętać należy, że praktycznie w każdym modelu łóżeczka, również w tych bardziej nowoczesnych, ono istnieje. Aby zapobiec potencjalnemu niebezpieczeństwu wystarczy zaopatrzyć się w przyjemne w dotyku ochraniacze do łóżeczka dziecięcego. Od dawna stosowane są one z powodzeniem dla bezpieczeństwa niemowląt. I tak samo jak łóżeczka – są coraz bardziej udoskonalane.

Kolorowe ochraniacze dla najmłodszych

Takie ochraniacze są obecnie dostępne w licznych wersjach kolorystycznych. Dawniej, tak jak w przypadku wszelkich akcesoriów niemowlęcych dominowały barwy pastelowe, jednak współcześnie odchodzi się od tej monotonii. I tak oto w dzisiejszych czasach dostępne są także ich modele w bardziej nasyconych kolorach lub o bogatym wzornictwie. Nie oznacza to, że ich producenci zupełnie rezygnują z klasyki. Ochraniacze do łóżeczka utrzymane w jasnej tonacji mają jednak o wiele więcej kolorów

Jaki wybrać?

Nie tylko kolor decyduje o ostatecznym wyborze takiego ochraniacza. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na materiał z jakiego ochraniacz powstał. Jak w przypadku wszystkich tekstylnych wyrobów dla maleńkich dzieci prym w tej dziedzinie wiedzie wciąż bawełna, jako zdrowa dla delikatnej skóry maluszka, przepuszczająca powietrze i łatwa w utrzymaniu czystości tkanina. Dziecko przecież nie tylko kopie w ochraniacz stópkami, ale także – przytula się do niego buzią. Kupując bawełniane artykuły dla niemowląt patrzmy zawsze, czy, jako najzdrowsze, posiadają one certyfikat „Oeko-tex Standard 100”. Oprócz bawełnianych ochraniaczy warto zwrócić uwagę również na ochraniacze na łóżeczko z pianki. Wszystkie takie ochraniacze są łatwe w montażu i pozwalają zapobiec potencjalnemu wypadkowi.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Zachariah Sapper 16 września 2023 - 01:23

Tak, tak, podrzucam ciekawy tekst, żeby nie było, że się nie rozwijam

Odpowiedz
Krista Gottula 18 września 2023 - 11:15

Dzięki Tobie dowiedziałem się wielu nowych rzeczy.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej