Czy wiosna to dobry czas na wakacje?

 

Kiedy za oknem świeci słońce, a zimowe kurtki są układane na dnie szafy każdy z nas czuje potrzebę wyjazdu, chociaż na kilkudniowy urlop. Parę chwil z dala od domu pozwala na odsapnięcie od codzienności, naładowanie baterii oraz zdobycie nowych, pięknych wspomnień. Gdzie ręczniki plażowe przydają się wiosną?

Gdzie można pojechać wiosną?

Nie ma dobrych i złych okresów na wyjazdy wakacyjne. Najważniejsze to dobrać miejsce do wymagań i oczekiwań. Całkiem inne preferencje ma para zakochanych, a co innego jest potrzebne czteroosobowej rodzinie. Co ciekawe naukowcy z Manchesteru opublikowali badania, z których jasno wynika, że wiosna to najlepszy czas na wakacje. Jest to związane z brakiem energii odczuwanym po długiej zimie, kiedy dni były krótkie, szare i ciemne. Aby odzyskać utraconą energię, doskonałym pomysłem wydaje się wyjazd na kilka dni. Nie trzeba już dłużej przejmować się przesileniem wiosennym, ciągłą apatią oraz brakiem nastroju. Wystarczy wybrać miejsce, spakować ręczniki plażowe oraz ulubione stroje i jechać na potrzebny urlop. A jeśli planujesz wakacje z psem, pamiętaj o polskim morzu! Szerokie, piaszczyste plaże w okresie wiosennym mogą być do Twojej dyspozycji.

Tylko jaka lokalizacja sprawdzi się najlepiej?

Wiosna to wejście w nowy sezon, dlatego potrzebna jest nowa energia i spojrzenie na rzeczywistość. W tym celu przyda się trochę słońca, ciepła i innych krajobrazów. Wybór wiosennych wakacji jest doskonały, gdyż wyjazd nie wiąże się z dużymi kosztami, dlatego można pozwolić sobie na lepszy hotel i więcej atrakcji w niższej cenie. Opcje Last minute są szczególnie popularne, ale wymagają natychmiastowej decyzji, gdyż wyjazd odbywa się już następnego dnia. W kwietniu w wielu miejscach Europy jest już bardzo ciepło.

Cypr to absolutny numer jeden na wiosenne wakacje. Ręczniki plażowe są potrzebne nawet w kwietniu, gdyż średnia temperatura powietrza wynosi 23 stopnie C. Woda ma około 20 stopni, czyli w trakcie zażywania kąpieli wodnych nie pojawia się uczucie dyskomfortu nawet u małych dzieci. Śródziemnomorski klimat ułatwia relaks, a słońce, które świeci przez około 9 godzin w ciągu dnia, pozwala na aktywne spędzanie czasu oraz cieszenie się każdą chwilą. To świetne miejsce dla surferów, ale zadowolone będą także osoby kochające pyszne jedzenie, piękne plaże oraz wycieczki po uroczych miasteczkach.

Wyspy Kanaryjskie to kolejna propozycja, która o tej porze roku nie jest zbyt droga – w przeciwieństwie do sezonu letniego, kiedy lazurowe wybrzeża, atrakcje i piękne widoki kosztują małą fortunę. Kwiecień to doskonałe miejsce, żeby udać się na Teneryfę, Gran Canarię czy Lanzarotte, gdyż temperatura powietrza wynosi około 23 stopni C, a woda ma około 18 stopni. Ręczniki plażowe, kuse bikini, surfowanie, wycieczki i odpoczynek – takie mogą być wiosenne wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

 

Related posts

Spacery po lesie z dzieckiem. Sprawdź, co dobrego przynosi taka wspólna aktywność!

Jak dobrać czapkę zimową dla dziecka?

Prezentowe inspiracje komunijne: Gorączka Złota Nad Klondike

2 komentarze

Tai Swistak 16 września 2023 - 01:12
Ktoś się nie zgadza? Ja podpisuje się pod tymi słowami rękami i nogami
Miesha Aranas 18 września 2023 - 11:04
Twój blog zawsze mnie uszczęśliwia.
Add Comment

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Czytaj więcej