Wyprawka dla noworodka na jesień

Jesień kojarzy się z wirującymi na wietrze kolorowymi liśćmi. Wielu przyszłym rodzicom kojarzyć się będzie jednak również z najpiękniejszymi chwilami w życiu. Jak pokazują bowiem statystyki – najwięcej dzieci rodzi się w lipcu, sierpniu i wrześniu. Jeśli więc należycie do młodych rodziców i oczekujecie jesiennego maluszka, przeczytajcie nasz artykuł na temat wyprawki dla dzieci urodzonych jesienią.

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

Większość rodziców już w drugim trymestrze ciąży zaczyna kompletowanie wyprawki od najważniejszych rzeczy: łóżeczka, wózka, wanienki. Przyjrzyjmy się jednak drobniejszym, ale równie ważnym, elementom wyprawki dla noworodka.

Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka:

 • podkłady poporodowe
 • ubranka
 • kokon niemowlęcy (szczególnie przydatny, gdy maluszek śpi z rodzicami w łóżku)
 • pieluszki jednorazowe
 • mokre chusteczki
 • pieluchy tetrowe i bambusowe
 • okrycia kąpielowe
 • szczotka do włosków
 • sól fizjologiczna do płukania noska i przemywania oczu
 • kosmetyki do kąpieli (zwróćcie uwagę, by miały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka)
 • krem przeciw odparzeniom
 • opcjonalnie można się zdecydować na monitor oddechu

Są to niezbędne produkty, bez których kompletowanie wyprawki się nie obejdzie.

Kompletowanie wyprawki – ubranka

Kupując ubranka, trzeba mieć na uwadze fakt, że muszą być wykonane z przyjaznych wrażliwej skórze dziecka materiałów (na przykład bawełna). Ponadto ubranka dla noworodka nie mogą mieć gryzących metek, podrażniających skórę zamków czy suwaków, a także guzików na plecach. Powinny być łatwe w zakładaniu. Warto mieć body – z krótkim i długim rękawem, pajacyki, śpioszki, spodenki ze stópkami. Nie kupujcie także zbyt dużych ilości ubranek w tym najmniejszym rozmiarze 56, gdyż maluszek szybko rośnie. Zaopatrzcie się więc od razu w ubranka w rozmiarach 62 i większe.

Kwestia przewijania, czyli pieluszki jednorazowe i co jeszcze?

W wyprawce muszą się znaleźć pieluszki jednorazowe w rozmiarze 1, ale także niezbędne podczas przewijania akcesoria. Są to: mata do przewijania, mokre chusteczki do przemywania pupy, maść przeciw odparzeniom, duże kwadratowe waciki (jeśli mokre chusteczki nie dadzą rady z większymi zabrudzeniami, to warto sięgnąć po zwykłą wodę z delikatnym mydełkiem).

Karmienie piersią – co będzie potrzebne?

Oczywiście oprócz rzeczy dla noworodka trzeba też przygotować przyszłą mamę – w wyprawce nie może zabraknąć akcesoriów także dla niej. Niezbędne będą wkładki laktacyjne, które zapobiegają pobrudzeniu ubrania wyciekającym z piersi mlekiem. Przyda się także krem bezzapachowy do pielęgnacji brodawek. Opcjonalnie można się zaopatrzyć w laktator (jego zakup nie zawsze okazuje się potrzebny) oraz nakładki na brodawki. Te ostatnie akcesoria można sobie jednak odpuścić podczas kompletowania wyprawki. Jeżeli okażą się potrzebne, to zawsze można dokupić, a w dzisiejszych czasach nie stanowi to problemu.

Related posts

Jak wybrać żłobek

Jaką butelkę wybrać dla niemowlęcia? – Poradnik dla Nowych Rodziców

Nowoczesne rozwiązania w butelkach do karmienia niemowląt

2 komentarze

Alberto Wilhelmy 15 września 2023 - 22:51
To było niesamowicie pouczające.
Ernesto Pommer 18 września 2023 - 08:41
Dzięki Tobie moje życie staje się lepsze.
Add Comment

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Czytaj więcej