Memory w średniowiecznym zamku

Przyjemna gra dla młodszych w średniowiecznym klimacie!

„Budowa zamku” to przygoda z memory dla 2 do 4 graczy ćwicząca zależności między liczbami oprawiona w przyjemne dla oka ilustracje, wydana w małym, wygodnym pudełeczku.

 

Rozpoczynając „Budowę Zamku” uczestnicy wybierają sobie kafelek startowy (z numerem 1), a wszystkie karty rozmieszczają na obszarze gry rewersami do góry. Celem gry jest zbudowanie zamku z 10 kart (z 9 kart i kafelka startowego). Karty mają numerki od 2 do 46, a naszym celem jest dobudowanie w swojej turze kolejnego kafelka, tak by dokładana cyfra była większa od tej na końcu budowy. Czyli wybieramy kartę, porównujemy numer z karty z tym co już zbudowaliśmy i jeśli cyfra jest większa możemy ją dołożyć do zamku, jeśli nie, odkładamy ją na miejsce. Warto zapamiętać gdzie leży i jaką ta karta ma wartość (może w późniejszym okresie gry się to przyda). Wygrywa osoba, która pierwsza zbuduje 10-częściowy zamek!

„Budowa Zamku” jest przeznaczona dla młodych fanów gier planszowych. Nawet z trudnym wariantem punktowania postaci na murach, gra jest prosta i zajmuje niewiele czasu! Ćwicz pamięć i matematykę w średniowiecznym klimacie budując swój własny zamek!

https://am76.pl/produkt.php?idprodukt=1643&aktywny=opis

Related posts

Na co zwracać uwagę, wybierając grę dla dziecka?

Liczenie paluszków – matematyka dla maluchów

Jak mieć pewność, że dziecko gra w bezpieczne gry online?

2 komentarze

Myrtie Larson 16 września 2023 - 00:06
Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie to info jest bardzo ciekawe i warte podzielenia się z innymi
Alberto Whitbread 18 września 2023 - 09:58
Polecam każdemu lekturę, zawsze aktualne są takie treści
Add Comment

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Czytaj więcej