Kurtki dla mam – jak wybrać tę najlepszą?

Od damskiej kurtki wymaga się kilku kluczowych rzeczy: trwałości, wygody i modnego wyglądu. W przypadku kurtek dla mam komfort ma jeszcze większe znaczenie, bo – o czym doskonale wie kobieta sprawująca opiekę nad swoim maluchem – spacer z dzieckiem to również kucanie, pochylanie się, podbieganie i wiele drobiazgów, które zawsze muszą być pod ręką. W związku z tym pojawia się pytanie, jak wybrać najlepszą kurtkę dla siebie?

Spis treści:

  • Kurtka damska w garderobie każdej kobiety
  • Zadania stojące przed kurtką dla pań
  • Cechy idealnej kurtki damskiej dla mamy
  • Kurtki damskie dla mam marki Okke – dlaczego warto?

Bez kurtki ani rusz

Kurtka to must-have w każdej garderobie. I dotyczy to każdej kobiety – niezależnie od gustu i sytuacji życiowej. Niestety przy warunkach atmosferycznych panujących w naszym kraju jedna kurtka to za mało. Poza zimową – najcieplejszą i najprzytulniejszą – na wyposażeniu warto mieć również kurtkę przejściową – na czas po zimie i przed wiosną. Duża wygodę zapewnia również dostęp do kurtki jesiennej – ta wykazuje większą odporność na wiatr i deszcz.

Mnogość zadań stojących przed każdą kurtką dla pań

Przed każdą kurtką stoi duże zadanie. Okrycie wierzchnie z jednej strony musi zapewniać bliski ideałowi komfort cieplny, czyli zimą grzać, a kiedy wyjdzie słońce, nie doprowadzać do przegrzania, a z drugiej – gwarantować swobodę ruchów i dobre samopoczucie ze względu na swoją estetykę. Aby było to możliwe, w produktach tych wykorzystuje się różne materiały (najczęściej połączenie bawełny w spodniej części i softshellu na zewnątrz).

Czego nie może zabraknąć w kurtce damskiej dla mamy?

Kurtki damskie dedykowane mamom to jeszcze staranniej opracowywane produkty. Łączą w sobie specyfikę kurtki wyjściowej i kurtki sportowej. Są więc ładne, ciepłe i przewiewne, a przy tym elastyczne i aktywnie dopasowujące się do ciała przyjmującego w trakcie opieki nad dzieckiem najróżniejsze pozycje.

Kurtka idealna dla mamy to taka, która ma co najmniej dwie głębokie kieszenie – idealne na wszelkie drobiazgi i taka, którą można z łatwością wyczyścić  – czy to ręcznie, czy w pralce. Nawet z trudnych do usunięcia zabrudzeń. Musi więc dobrze znosić kontakt z wodą i szybko schnąć. Tam gdzie jest dziecko, tam bowiem trudno o utrzymanie czystości również odzieży wierzchniej.

Zwłaszcza kobiety opiekujące się małymi dziećmi wiedzą, że spacer potrafi przybrać formę treningu aerobowego. Te podbiegi, przysiady, pochylanie się, sięganie za maluchem na podwyższonym placu zabaw… Kurtka damska dla mamy musi więc skutecznie odprowadzać wilgoć. Tylko wtedy można mówić o wygodzie jej noszenia.

Aby czuć się pewnie i wygodnie w danej kurtce, dopasowana musi zostać także jej długość. Niektóre panie, zwłaszcza niewielkiego wzrostu, wolą krótkie okrycia wierzchnie, a inne kobiety preferują kurtki dłuższe, do kolana. Krój jest bardzo ważny, bo dobrze dobrany optycznie wysmukla sylwetkę, a błędnie – zamiast podkreślać zalety, eksponuje wady.

Oczywiście kurtki damskie dla mam muszą być też ładne i dawać kobietom poczucie, że wyglądają atrakcyjnie i modnie. Taką dbałość o estetykę bardzo dobrze widać w kurtkach damskich Okee – w pięknym, kwiatowym wzornictwie i głębokich, umiejętnie zestawionych kolorach, idealnie korespondujących z kobiecą siłą z jednej, a wrażliwością z drugiej strony.

Kurtki i inne ubrania dla mam od marki Okee – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Nie bez przyczyny marka Okee pojawia się w kontekście ubrań dla mam. Jest to bowiem jedna z niewielu marek obecnych na rodzimym rynku, które powstały z myślą o modowych i praktycznych potrzebach młodych mam i które rozwijają się, nie zapominając o swojej początkowej misji. W ofercie Okee dostępne są więc zarówno piękne kurtki damskie idealne dla mam, jak i bluzy, t-shirty, a nawet sukienki do karmienia! Wszystkie funkcjonalne i stylowe.

 

Related posts

Top 5 porad dotyczących podróżowania z dziećmi

Mundur Bojowy – Innowacje i Styl w Wyposażeniu Taktycznym

Jak zrobić samodzielnie namiot tipi dla dzieci?

2 komentarze

Lakisha Brevo 16 września 2023 - 01:00
No to jest niespodzianka. Ciekawe, czy zdziwi Was to tak samo jak mnie
Nakisha Conte 18 września 2023 - 10:52
Zobaczcie, jaki ciekawy artykuł. Moim zdaniem warto się nim podzielić dalej
Add Comment

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Czytaj więcej