Jak zamontować szafkę wiszącą z umywalką?

 

Montaż szafki wiszącej z umywalką – czy można zrobić to samodzielnie?

Szafki podumywalkowe, które dostępne są na rynku, są zróżnicowane względem siebie nie tylko rozmiarem, designem czy kolorystyką, ale także materiałem wykonania, funkcjonalnością czy sposobem montażu. Jednymi z częściej i chętniej wybieranych są szafki wiszące. Modele te posiadają wiele zalet. Przede wszystkim ze względu na to, że są podwieszane, można je zamontować na takiej wysokości, aby korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe i dopasowane do wzrostu domowników. Poza tym dzięki podwieszeniu – widoczna jest podłoga pod szafką. Ma to wpływ na optyczne powiększenie wnętrza, poza tym można podłogę po prostu łatwo wyczyścić.

Czy montaż szafki wiszącej z umywalką można zrobić samodzielnie? Oczywiście, że tak! Do wykonania takiego zadania potrzebne są jednak niezbędne narzędzia. Stopień trudności montażu szafki związany jest ze sposobem zastosowanych mocowań. Bez różnicy jednak na sposobów mocowań, zazwyczaj szafki mocuje się przy użyciu kołków rozporowych.

Montaż szafki wiszącej z umywalką – krok po kroku!

Montaż szafki wiszącej z umywalką nie będzie sprawą trudną, o ile się do tego zadania odpowiednio przygotujemy. W pierwszej kolejności należy wybrać optymalne miejsce, które nie tylko jest dobrze oświetlone, ale także ma dostęp do instalacji wodnej. Następnie – zainstaluj uchwyt na ścianie. Upewnij się, że uchwyt jest umieszczony na ścianie w odpowiednim miejscu i na optymalnej wysokości. Użyj poziomicy, aby upewnić się, że uchwyt jest prosty.

Kolejnym krokiem jest przymocowanie szafki do uchwytu. W przypadku większości szafek wiszących konieczne będzie użycie wkrętów lub haków, aby zamocować szafkę do uchwytu. Upewnij się, że szafka jest równo zamocowana i stabilna. Następnie przymocuj umywalkę do szafki. Zwykle umywalka jest dostarczana w komplecie z odpowiednimi mocowaniami. Użyj ich, aby przymocować umywalkę do szafki. Podłącz armaturę. Podłącz baterie, syfon i pozostałe elementy armatury do umywalki. Upewnij się, że wszystko jest dobrze zamocowane i nie ma wycieków.

Ostatni etap montażu szafki wiszącej

Ostatnim etapem, który zweryfikuje poprawność wykonania montażu jest test instalacji. W tym celu należy odkręcić baterię i sprawdzić czy woda przepływa poprawnie. Upewnij się, że wszystkie elementy są dobrze zamocowane i nie ma wycieków. To podstawowe kroki, które musisz wykonać, aby zamontować szafkę wiszącą z umywalką. Jeśli nie jesteś pewien, czy poradzisz sobie z tym zadaniem samodzielnie, najlepiej skonsultować się z fachowcem. Przed przystąpieniem do montażu szafki warto jest też szczegółowo zapoznać się z instrukcją oraz filmikami, które także są często dostępne na stronach producentów.

Warto wspomnieć także o tym, że niezwykle ważny jest sam wybór szafki. Powinien być to mebel, który jest stricte przeznaczony do montażu w łazienkach. Meble łazienkowe muszą być zabezpieczone przed działaniem wilgoci czy wahaniami temperatury.

Related posts

Top 5 porad dotyczących podróżowania z dziećmi

Co robić w Dzień Dziecka? Poznaj najlepsze prezenty i atrakcje

Czy osuszacze powietrza są urządzeniami ekologicznymi?

2 komentarze

Ivan Goss 15 września 2023 - 23:47
Zobaczcie, co tym razem mam ciekawego w tym ważnym temacie
Nakisha Conte 18 września 2023 - 09:37
Jesteś moim guru w tej dziedzinie.
Add Comment

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Czytaj więcej