Zestawy sprawnościowe

Zestawy sprawnościowe – aktywną zabawę czas zacząć!

Aktywny i zdrowy tryb życia preferuje coraz więcej Polaków. Rodzice zachęcają swoje dzieci nie tylko do wychodzenia na świeże powietrze, ale też do jeżdżenia na rowerze, biegania czy też grania w piłkę nożną albo inną grę zespołową. Producenci placów zabaw doskonale zdają sobie sprawę z tej rosnącej tendencji, dlatego też przygotowali dla starszych dzieci urządzenia, które wymagają od nich większego zaangażowania i siły fizycznej. W wielu przypadkach to właśnie zestawy sprawnościowe zachęcają dzieciaki do odwiedzenia placu zabaw i nie traktowania go jako „miejsca dla małych dzieci”.

Idealne na szkolne lub osiedlowe place zabaw

Zestawy sprawnościowe powstały z myślą o dzieciach, które mają minimum 4 lub 5 lat. Dlatego też te urządzenia doskonale sprawdzają się przy szkołach lub przedszkolach. Pracownicy tych instytucji doskonale zdają sobie sprawę, że rozwój fizyczny dziecka jest niezwykle ważny. Aby młody człowiek miał możliwość prawidło kształtować się, należy zapewnić mu środowisko, które pozwala mu na rozwój. W tym celu warto inwestować w takie miejsca, jakimi są place zabaw.

Zestawy sprawnościowe doskonale sprawdzą się też na osiedlowych  lub ogólnodostępnych placach zabaw (np.: w parku), gdzie przychodzi wiele dzieci w różnym przedziale wiekowym.

Z jakich elementów składają się place zabaw?

Zestawy sprawnościowe składają się m in. z: drabinek, ścianek wspinaczkowych czy drążków do podciągania. W ten sposób dzieci rozwijają swoją sprawność fizyczną, poprawiają kondycję, ale także wzmacniają mięśnie ramion oraz nóg.

Podobnie jak reszta urządzeń, które znajdują się na placach zabaw, urządzenia sprawnościowe muszą spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa. Producenci placów zabaw tworząc tego typu systemy zabawowe, wykorzystują materiały najwyższej jakości, by dzieci nie tylko mogły bezpiecznie bawić się, ale też by urządzenia służyły użytkownikom przez długie lata.

Zestawy sprawnościowe są tworzone z takich materiałów jak: metal lub drewno.