SKLEP Z KLOCKAMI LEGO – CO ZNAJDZIEMY W NIM POZA ZESTAWAMI KLOCKÓW?

klocki lego - zabawki dla dzieci

Dawno minęły czasy, gdy Lego było utożsamiane tylko i wyłącznie z zestawami klocków. Oczywiście firma nie zatraciła swojej tożsamości, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że plastikowe cegiełki z charakterystycznymi otworami i wypustkami coraz bardziej giną w zalewie innych gadżetów sygnowanych logiem duńskiej marki. Co – poza klockami – możemy dziś znaleźć w sklepach z klockami Lego? Na to pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Sklepy z klockami Lego – nie tylko klocki

Sklepy z klockami Lego to coraz częściej prawdziwy raj nie tylko dla wszystkich dzieci, które kochają Lego, ale również dla wszystkich fanów popkultury. Z jednej strony wynika to oczywiście z różnorodności zestawów, które w nich znajdziemy, a te można już liczyć w setkach, jeśli nie tysiącach pudełek. Z drugiej – przez mnogość gadżetów. Lego można dziś zabrać do szkoły (z charakterystycznym logo znajdziemy piórniki, plecaki, tornistry, artykuły papiernicze, a także pojemniki na drugie śniadanie), w Lego można się dziś ubrać (t-shirty, bluzy, a nawet piżamy), w Lego można wyposażyć pokój (szafki, doniczki i lampy w kształcie minifigurek Lego lub przypominające przedmioty z Lego-świata). Do tego dochodzą oczywiście latarki w postaci minifigurek oraz całe mnóstwo innych gadżetów.

Czasy się zmieniają, zmienia się też Lego

Lego od samych swoich początków stanowi niezwykły fenomen, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dzieje się tak przez fakt, że pomysły duńskiej firmy nieustannie ewoluują, zmieniają się, dostosowują do wrażliwości nowych odbiorców. W latach 70. zestawy tematyczne prezentowały rycerzy i astronautów, z nadejściem XXI wieku pojawiły się w nich produkty na licencjach („Star Wars”, „Harry Potter”, Marvel, DC). Lego zaczęło również podbijać świat elektronicznej rozrywki (wypuszczając liczne gry na licencji, poczynając od „Lego Star Wars: The Video Game”), a od 2014 roku świetnie sobie radzi również na wielkim ekranie (dwie części „Lego Przygoda”, postmodernistyczny „Lego Batman”). Z grami i filmami nieodzownie połączone są liczne gadżety, które napędzają sukces danej franczyzy. Nic więc dziwnego, że w sklepach z klockami Lego coraz więcej znajduje się przedmiotów, które klockami nie są.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *