SKLEP Z KLOCKAMI LEGO – CO ZNAJDZIEMY W NIM POZA ZESTAWAMI KLOCKÓW?

klocki lego - zabawki dla dzieci

Dawno minęły czasy, gdy Lego było utożsamiane tylko i wyłącznie z zestawami klocków. Oczywiście firma nie zatraciła swojej tożsamości, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że plastikowe cegiełki z charakterystycznymi otworami i wypustkami coraz bardziej giną w zalewie innych gadżetów sygnowanych logiem duńskiej marki. Co – poza klockami – możemy dziś znaleźć w sklepach z klockami Lego? Na to pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Sklepy z klockami Lego – nie tylko klocki

Sklepy z klockami Lego to coraz częściej prawdziwy raj nie tylko dla wszystkich dzieci, które kochają Lego, ale również dla wszystkich fanów popkultury. Z jednej strony wynika to oczywiście z różnorodności zestawów, które w nich znajdziemy, a te można już liczyć w setkach, jeśli nie tysiącach pudełek. Z drugiej – przez mnogość gadżetów. Lego można dziś zabrać do szkoły (z charakterystycznym logo znajdziemy piórniki, plecaki, tornistry, artykuły papiernicze, a także pojemniki na drugie śniadanie), w Lego można się dziś ubrać (t-shirty, bluzy, a nawet piżamy), w Lego można wyposażyć pokój (szafki, doniczki i lampy w kształcie minifigurek Lego lub przypominające przedmioty z Lego-świata). Do tego dochodzą oczywiście latarki w postaci minifigurek oraz całe mnóstwo innych gadżetów.

Czasy się zmieniają, zmienia się też Lego

Lego od samych swoich początków stanowi niezwykły fenomen, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dzieje się tak przez fakt, że pomysły duńskiej firmy nieustannie ewoluują, zmieniają się, dostosowują do wrażliwości nowych odbiorców. W latach 70. zestawy tematyczne prezentowały rycerzy i astronautów, z nadejściem XXI wieku pojawiły się w nich produkty na licencjach („Star Wars”, „Harry Potter”, Marvel, DC). Lego zaczęło również podbijać świat elektronicznej rozrywki (wypuszczając liczne gry na licencji, poczynając od „Lego Star Wars: The Video Game”), a od 2014 roku świetnie sobie radzi również na wielkim ekranie (dwie części „Lego Przygoda”, postmodernistyczny „Lego Batman”). Z grami i filmami nieodzownie połączone są liczne gadżety, które napędzają sukces danej franczyzy. Nic więc dziwnego, że w sklepach z klockami Lego coraz więcej znajduje się przedmiotów, które klockami nie są.

Dowiedz się więcej na temat filmu Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy. Może na podstawie tego filmu także będą klocki Lego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *